Vhodné oblečení pro rybáře

Když si chcete jít zaběhat nebo se projet na kole, asi nevylezete ven za každého počasí. Koneckonců, asi není mnoho lidí, kteří by chtěli dobrovolně zmoknout. Rybáři jsou ale trochu jiná sorta lidí a svému koníčku se aktivně věnují i když se venku žení všichni čerti. U břehů jezer i přehrad tak můžete často vídat muže a občas i ženy, kteří vysedávají v blízkosti vody s nahozenými pruty jak za mohutných dešťů, tak i v době velkých mrazů. A to není žádná legrace. Proto musí mít vhodné oblečení, které je těmito druhy počasí ochrání.
návnada na ryby

Základem každého rybářského oblečení by měly být kalhoty, respektive bunda. Je jedno, jakou mají barvu nebo střih, ale měly by být vysoce kvalitní, dostatečně teplé a zároveň samozřejmě nepromokavé. Déšť není zrovna příjemným společníkem, zvláště, pokud nemáte dostatečnou ochranu. Užitečné jsou i speciální kalhoty vhodné pro brození ve vodě. Ne každá ryba dá svou kůži zadarmo a občas je nutné se namočit. Vhodné jsou pro rybáře i pláštěnky, které dokáží zakrýt celé tělo. Ryby se však nechytají pouze v deštivých obdobích nebo za krutých mrazů, ale daleko častěji v parných létech. Proto by ve výbavě každého správného rybáře neměly chybět ani trika s krátkým rukávem a kšiltovka, která chrání před ostrými slunečními paprsky. Vhodný je i nepromokavý klobouk. Pořídit se dá i alternativa ze slámy.
chlapec s návnadou

Všechny typy rybářského oblečení člověk, tedy snad až na brodící kalhoty, je možné nosit i jen tak. Vzhledem k tomu, že se jedná o velice kvalitní věci, přijdou vhod nejen při chytání ryb, ale třeba i při toulkách po lese, kde mohou sloužit jako ochrana jak před komáry, tak i před klíšťaty. Moderní rybářské oblečení je tedy univerzální. Navíc je i vcelku módní, takže pokud si v něm vyrazíte například na nákup do města, ostudu si určitě neuděláte .

5 roky ago