Co možná o testosteronu nevíte


Testosteron je hormon, který má obrovský vliv na typicky mužské projevy chování, tedy zejména na svalovou sílu, odolnost, houževnatost a také na ztopoření penisu a výstřik ejakulátu. Mužské tělo dokáže vyprodukovat poměrně mnoho semene a v okamžiku nebývalého sexuálního vzrušení jej dotyčný jedinec vystříkne do velké vzdálenosti až padesátikilometrovou rychlostí. Nejsou to rozhodně žádné rekordy a k tomu všemu bychom mohli přičíst i fakt, že milovat se někteří mohou i po padesátce třeba desetkrát za den, jen kdyby měli více času, a měli také s kým.

partnerský pár

Ke zvyšování testosteronu dochází sice samovolně, bez naší vědomé vůle, ale přece jen má na to naše psychické rozpoložení důležitý vliv. V první řadě jde o stres – kdo si s ním dokáže poradit, a ví, že je to nepřítel číslo jedna, a užívá adaptogenní bylinky jako vydatného pomocníka – namísto snahy o to, kde koupit Viagru https://www.erectmax.cz/blog/kde-koupit-viagru/, snáze jej ze svého života odsune na vedlejší kolej. Dalším významným vlivem (nejen) na psychiku má i strava. Čím více masa a uzenin, alkoholu, cigaret, bílého pečiva a sladkostí, a čím méně ovoce, zeleniny, luštěnin, celozrnných obilovin a ořechů, tím větší průšvih.

milenci v přírodě

Dalším významným vlivem, na který bychom neměli zapomínat, je sexuální adaptabilita. Co si pod tím představit? Například to, že si s partnerkou navzájem vyjdete maximálně vstříc, a pokud vaše touhy nejsou destruktivní, manipulativní, a nikomu neubližují, bude váš sex dokonalou jízdou plnou vášně. Milovat jeden druhého znamená snažit se mu navodit ten nejkrásnější orgasmus, jaký kdy v životě prožili.

Bez orgasmu je lidský život spíše otroctvím, nesmírně otravný a nudný, nemáte se pak na co těšit a připadáte si jako loutka, co jen plní to, co má uloženo, dodržuje veškerá nařízení i zákazy, a radost ze života se mění v deprese a úzkosti. Mimochodem, víte, že lidé neschopní dosáhnout orgasmu mívají tendence k sebevražednému chování a ocitají se v pasti léčby psychiatrických ambulancí?

8 měsíců ago