Dům a peníze

Myslela jsem si, že my s přítelem budeme asi celý život bydlet někde v nájmu. Abych se přiznala, tak mně osobně by nikdy nenapadlo, že bychom si měli vzít nějakou hypotéku anebo vůbec kdy uvažovat o vlastní nemovitosti. Jenomže můj přítel stále chtěl, abychom vyzkoušeli hypotéku. Jenomže já jsem o tom nechtěla vůbec slyšet. Vůbec jsem neměla v plánu si někdy vzít hypotéku anebo nějaký větší úvěr, abych si mohla pořídit vlastní bydlení. Vždyť co je to vlastně vůbec hypotéka? Proč ji každý chce, když je to veliký dluh, který se také musí samozřejmě velmi dlouho splácet?

S penězi je to lepší.

A proč hypotéky existují, když se lidé zadluží na desítky let dopředu? Tohle opravdu nebylo pro mě. A já sama já jsem měla v plánu bydlet opravdu celý život v nájmu a také jsem neměla vůbec v plánu, že bych jsem brala nějakou hypotéku či úvěr anebo i nějakou vyšší půjčku. Opravdu jsem nechápala lidi, kteří třeba brali i půjčky dvacet tisíc korun, by mohli jet na dovolenou anebo aby mohli nakoupit vánoční dárky. A tohle vůbec není pro mě. Jenomže když moje sestra také bratr si oba dva potom do budoucna vzali s rodinou také hypotéku, tak jsem najednou začala otáčet list.

Bez peněz dům nekoupíte.

A začala jsem také toužit po tom, že bych i já měla vlastní dům. Tak jsem asi po půl roce příteli navrhla, že bychom se mohli podívat na webové stránky americkahypoteka.cz, kde jsou různé druhy hypotéky a řekla jsem si, že bych se na ně také mohla podívat. Třeba vlastně změním úplně názor a v budoucnu si také s přítelem vezmeme hypotéku. Když jsem si potom přečetla různé informace, tak jsem zjistila, že zadlužit si hypotékou na vlastní nemovitost zase není tak úplně složité, a tak špatné, jak jsem si myslela. Americká hypotéka bez registru americkahypoteka.cz je jistě skvělá a mnoha lidem také pomůže splnit si jejich sen, aby mohli bydlet ve vlastním domově.

12 měsíců ago