V čem spočívá ketodieta a pro koho je vhodná?

O ketonové dietě toho bylo napsáno už hodně a v posledních několika letech se stala velmi oblíbenou. Jedním z důvodů je právě to, že je jednou z mála, která skutečně funguje, když ji správně dodržujete. Výhodou je to, že váha jde poměrně rychle dolů a udrží se dole, pokud ji vážně dodržujete. Zároveň jde o první variantu, která je vytvořena speciálně pro ženy.

Příprava zdravého jídla

Jak funguje?

Ketonová dieta je založena na tom, že se tělo z nedostatku sacharidů snaží dostat do tzv. ketózy. Dosáhnete tím pomocí jídelníčku sestaveného čistě z bílkovin a malého množství tuků. Drobné množství sacharidů je také povoleno, ale nesmíte překročit 40 g za den. Zní to možná trochu děsivě, ale hlad byste mít rozhodně neměli. Jíst https://www.kosmas.cz/knihy/237226/nebojte-se-jist-a-hubnout/ totiž budete 5 malých, sytých jídel denně.

Tato metoda vychází z lékařsky prověřené techniky, takže zdravotních potíží spojených s metodou se nemusíte obávat. Musíte ale samozřejmě vždy brát v potaz svůj zdravotní stav. Metoda spočívá v tom, že tělo spaluje vlastní tuky a je proto skvělá pro ženy, které nemohou nijak extra sportovat. Ideální je také pro ty, kteří trpí nadváhou či obezitou a jejich váha jim větší cvičení nedovoluje.

Salát keto dieta

Pro a proti

Stejně jako všechny ostatní má i tato dieta své výhody a nevýhody. Většina z nich ovšem nespočívá v jídle jako takovém, ale spíš v dodržování pravidel a sestavování jídelníčku. Podívejme se na hlavní pozitiva a potíže, se kterými se můžete setkat. Výhody:

  • snadno využijete běžné suroviny,

  • můžete vše koupit hotové,

  • zhubnete rychle.

A teď se podívejme na tři největší problémy, se kterými budete možná bojovat. Pokud se budete držet poradce nebo speciální firmy, která se zabývá přípravou jídelníčků a jídel, zřejmě nebudete mít problém s následujícím:

  • většinou potřebujete pomoc výživového poradce,

  • musíte mít pevnou vůli (nesmíte ji porušit),

  • často není snadno pochopitelná a těžko se dodržuje.

4 roky ago