Ti, co v práci zdraví slunce

Někteří z nás objeví své životní poslání velmi brzy. Třeba máte sestru, která už od první třídy prohlašuje, že chce být učitelkou na prvním stupni. Za tím si pak také jde a vystuduje pedagogickou fakultu. Jsou ale i tací, kterým dá hledání pořádně zabrat. Nevědí, kam se vrtnout, pak studují přírodovědu nebo rozvojová studia a ve finále dospějí k rozhodnutí odjet do Indie a stát se profesionálním jogínem. Pojďme postupně rozluštit, jak by se v tomto směru dalo realizovat podnikání.

Lekce jógy

Splnit si sen

Každý z nás chce být šťastný a věnovat se tomu, co ho opravdu baví. Ve skutečnosti je to ta nejlepší věc, kterou v životě můžeme udělat, pokud se odhodláme uskutečnit naši vnitřní vizi. Dejme tomu, že nechcete jen sedět v kanceláři na zadku, záleží vám na zdraví a chtěli byste mít během dne dostatek pohybu. Pokud vám je navíc blízká východní filosofie a rádi provádíte ásany, můžete se živit lektorováním jógy, cesta to ale není zpočátku růžová. Aktuálně je v této oblasti mnohem vyšší konkurence, než tomu bylo dříve. Uživit se tedy můžete, ale počítejte s tím, že to může být dlouhá cesta. Je to varianta pro ty, kteří jsou si jísti tím, co chtějí a jsou ochotni pro to udělat maximum.
odpočinek na podložce

Žít v pravdě

Důležitá je osobnost lektora. Každý člověk je jiný, stejně tak různí lidé vyhledávají učitele rozličných kvalit. Někteří chtějí řešit především bolest zad, cvičení jim doporučil lékař a o duchovní moudra příliš nestojí. Učitel jógy zaměřený na zpívání manter a meditace proto nebude ten pravý pro takovýto typ cvičenců. Rozhodně je důležité, aby učitel byl autentický, protože nejde o to si na něco hrát. Když cítíme, že máme poselství, které bychom chtěli předat druhým, pak za námi ti správní lidé časem přijdou. Hlavní je nevzdat to na začátku, chce to trpělivost.

Reklama

Asi se shodneme na tom, že osobní doporučení funguje. Právě proto je tak důležité vytrvat, bude to totiž vyžadovat nějaký čas, než se o nabídce lekcí nového učitele lidé doví. Klíčové je také vytvořit zajímavé letáčky a žádoucí budou samozřejmě internetové stránky s pravidelně aktualizovanými informacemi.


5 roky ago