Terasy, pergoly nebo altánky

V podstatě záleží na tom, jaké máme možnosti a podle toho stavíme přístřešek, kde si uděláme takové letní zázemí. Ještě když k tomu pořídíme správně zastřešení, tak zde můžeme sedět i dlouho do pozdních hodin a užívat si dostatečně čerstvého vzduchu. Je pravdou, že to se nikomu moc nechce vařit doma ve své kuchyni, ale naopak venku je to o mnohem zábavnější. Proto se jednoduchá kuchyňka může postavit i v krytém přístřešku. Ono zase člověk toho moc nepotřebuje a hlavně by stejně připravoval jídla z velmi lehkých a stravitelných surovin. Je dobré při stavbě jakéhokoliv prvku popřemýšlet o vývodech elektřiny v těchto místech, jelikož každá zásuvka se sem bude hodit. Jakmile zde budeme mít zajištěný přívod elektrického proudu, tak se dá podniknout i mnohem více věcí, než jen pouhé vaření.

zásuvka

Rozvody elektřiny jen z rukou odborníků

Venkovní zásuvky jsou trochu odlišné, než vnitřní, ačkoliv princip je stejný, spíše jde o provedení a vzhled. Jsou především odolné proti prachu a také některé z nich mají praktickou krytku. Jen je důležité se napojit na zdroj proudu a to není jen nějaká práce s kabelem. Svým způsobem je to hodně nebezpečné. Zapojení strojku již není takový problém, ačkoliv když už kabely bude elektrikář různě natahovat a propojovat, tak i tento prvek samozřejmě hravě připojí. Funkčnost ověříme velmi snadno. Například, že mu za to uvaříme kávu nebo výborný čaj.

zástrčka

Elektřina se venku neztratí

V podstatě by každý měl přemýšlet o tom, že bude potřebovat v kolně, garáži nebo v jakémkoliv přístřešku proud. Běžně si rozsvítit, ale i leccos nabít. Nyní jsou v oblibě hodně produkty na akumulátory a jen nabití baterky také trvá nějakou dobu. Prakticky se připojení hodí i k venkovnímu bazénu, fontánce nebo snad zahradnímu jezírku, kde potřebujeme čerpadlo. Možností je samozřejmě více, ale když se na to bude myslet při samotné stavbě, tak si do budoucnosti ušetříme čas a peníze za další zakázky.

5 roky ago