Stěhování seniorů


Když se chystá ke stěhování mladý pár, řekněme lidé ve věku kolem 25 let, kteří plánují založit rodinu, a jsou relativně zdraví, není pro ně problém zvládnout přípravné práce a snadno překonají i zabydlování na novém působišti. V mládí jde všechno snáz, organismus je neopotřebený, má dostatek sil, rychleji se regeneruje a vše probíhá tak nějak samozřejmě a bez problémů. Jenže nejsme všichni mladíci, a pokud právě vy spadáte do kategorie seniorů, jistě na stěhování pohlížíte jinak, než v době, kdy jste dosáhli plnoletosti a měli jste život před sebou.

seniorský pár

S čím vám stěhováci pomohou

Balení věcí – je-li i balení věcí do krabic nad vaše síly, zejména tehdy, musíte-li šplhat vysoko do vestavěných skříní a přenášet těžké věci, mohou tuto činnost zajistit stěhováci. Ti mohou zajistit i veškerý balicí materiál, počínaje kartonovými krabicemi a konče bublinkovou fólií. Postarají se i o zabalení spotřebičů do speciální tenké fólie, která je chrání před poškrábáním v průběhu transportu.

Rozmontování nábytku – nábytek, který je rozebíratelný, by se před každým náročnějším stěhováním měl demontovat, aby se nepoškodily spojovací díly. Stěhovací firmy tuto službu zajišťují, a to jak demontáž před přestěhováním v Praze 4 stehovani-mamut.cz, tak i zpětnou montáž na novém místě. A máte-li vestavěnou skříň nebo chcete přestěhovat kompletní kuchyň, není to problém, stěhováci mohou přizpůsobit i tento nábytek novému prostředí, tedy s ohledem na technické možnosti v dané konkrétní situaci.

obývací pokoj

Instalace bytových doplňků – pro některé seniory je obtížné po nastěhování např. do panelového bytu instalovat svítidla, garnýže pro záclony a závěsy, zavěsit velká a těžká zrcadla, přišroubovat věšáky, zavěsit police atp. To vše stěhovací firma dle dohody může provést. Zkrátka ji pověříte tím nejobtížnějším, co sami nezvládnete, a co by vám sebralo tolik sil, že by vám pak nezbývaly k vybalování věcí a zařizování nového prostředí.

2 roky ago