Sportujte chytře

Pokud milujete pohyb, nebo chcete něco udělat pro své zdraví, pak se určitě v novém roce chcete pustit do pohybových aktivit. Ke sportu jsou v podstatě dvě cesty. Tou jednou je sport s minimem vybavení, kdy si nazujete nejobyčejnější kecky a jdete si zaběhat, nebo sednete na obyčejné kolo a jedete. Další cestou je využití chytrých technologií, které se nevyhýbají ani oblasti sportu. Co máme v dnešní době k dispozici?

skok

Oblečení

Co se oblečení týče, v posledním desetiletí přišla doslova revoluce ve sportovních materiálech. Kdo by se dnes chtěl potit v klasických materiálech? Sportovní oblečení je lehčí, zajišťuje odvod potu, nedrží vlhkost u těla a tím vám pomůže, abyste se nekoupali ve vlastním potu. Zároveň najdete i takové materiály, které sice pot odvádějí ale zároveň i v zimě zahřejí. Jedná se o termo prádlo, které se v zimě nosí jako spodní vrstva. Hodně oblíbený je třeba materiál z vlny Merino, popřípadě materiál Outlast. Nezapomeňte také na svrchní vrstvu, která vás chrání před deštěm, sněhem či mrholením. Ta by měla mít dostatečnou povrchovou úpravu, aby ochránila tělo před povětrnostními vlivy (vodní sloupec) ale zároveň by měla být dostatečně paropropustná. Pokud chcete ušetřit, pusťte se do nákupů hned, ideálně ve výprodejích. Třeba kari traa výprodej vám zajistí celou výbavu za výbornou cenu.

žena cvičí

Technické vychytávky

Technika hýbe světem, málokdo dnes vyráží za sportem bez chytrého mobilu, nebo aspoň hodinek či fitness náramku. Změří vám tepovou frekvenci, mnohdy i tlak, naběhané či nachozené kilometry. Stejně tak na kole většina z nás vozí jednoduchý měřič rychlosti a kilometrů. Tyto vychytávky můžete jednoduše podpořit hrudním pásem, který přesně změří tepovou frekvenci. V dnešní době se dají koupit už i chytré boty, které tohle vše udělají samy za vás. Další skvělou vychytávkou jsou bezdrátová sluchátka. Pokud si s technikou příliš nerozumíte, pak se můžete držet klidně starých osvědčených metod.

3 roky ago