Sportování v těhotenství

Chvíle, kdy zjistíte, že jste v očekávání, patří jistě k těm nezapomenutelným. Pokud máte rády sport a rády se hýbete, nemusíte se sportu jako takového vůbec vzdávat, i když musíte být samozřejmě trošku opatrnější, jde přeci jen o zdraví nejen vaše, ale i vašeho budoucího děťátka.
cvičení těhotné
Těhotné ženy nejsou nemocné. Může sice s průběhem těhotenství vyvstat zdravotní problém, ale vše se dá řešit a konzultovat s lékařem. V žádném případě se nemusíte zcela vzdávat sportování. V první třetině těhotenství se věnujte spíše lehčí pohybové aktivitě, ve druhé třetině vás začne omezovat rostoucí břicho a v posledních týdnech musíte dbát na to, abyste zbytečně nezatěžovaly záda, hůře budete i dýchat a problémy mohou nastat i s rovnováhou.
Abyste si ale mohly tělo protáhnout i v období gravidity, stačí brát zřetel na několik základních pravidel. Nikdy ze sebe nevydávejte všechno až do vyčerpání. Pokud se objeví nějaká zdravotní komplikace jako ztížené dýchání či pocit na omdlení, všeho nechte, posaďte se, dejte si pauzu a doplňte tekutiny. Jestliže jste byly zvyklé posilovat, tak tento pohyb nahraďte něčím jiným. Při nepříznivém počasí se sportovní aktivitě vyhýbejte, nedělejte nic, kde hrozí pád a hlavně, naslouchejte svému tělu.
těhotná v sadu
Pohyb v těhotenství je určitě prospěšný a navíc také dokáže eliminovat přibývající kilogramy. Ideálním sportem je obyčejná chůze, pokud vám otékají nohy, je to výborná prevence. Vašemu tělu také prospěje jóga, která zrelaxuje nejen vaše tělo, ale i dokáže dostat do rovnováhy vaši mysl.
Plavání je ideálním sportem, pomáhá zmírnit bolesti zad. Doporučuje se chodit plavat do bazénů k tomu určených. Rizikové může být plavání v přírodě, kdy je tělo náchylnější k infekcím a můžete si tak přivodit zdravotní komplikace.
Míč je již několik let doporučován budoucím maminkám jako cvičební pomůcka. Cvičení na míči pomáhá k posílení svalstva v oblasti pánevní.
Jak dámy samy vidíte, i v době těhotenství se sportovat dá.

12 měsíců ago