Skvělé na hory i na cesty

Zajezdit si po městě nebo v přírodě nemusíte pouze na klasickém bicyklu, ale můžete využít i daleko modernější dopravní prostředek v podobě elektrokola. Jedná se velice užitečného pomocníka, díky kterému můžete dojet v okruhu několika desítek kilometrů takřka kamkoliv budete potřebovat a zároveň kvůli tomu nebudete muset podstupovat takřka žádnou námahu. Výhod má však daleko více .
elektrický kolo

1. Ekologie – na rozdíl například od motorek nebo aut je elektrokolo velice ekologické. Při jízdě na něm budete vypouštět jen naprosté minimum zplodin, takže nebudete znečišťovat okolní životní prostředí. Motor samotný navíc nevydává takřka žádný zvuk, tudíž se nemusíte obávat toho, že byste svou jízdou mohli snad někoho rušit.

2. Vhodné i pro starší – na klasickém bicyklu standardně jezdí, jak mladí lidé, tak i starší ročníky. Ovšem starší ročníky často již nezvládnou vyjet strmější kopce ani při správném převodu. Na elektrokole ale není problém zdolat prakticky jakkoliv strmý kopec v podstatě bez jakékoliv námahy. Tuto vlastnost ocení nejen lidé dříve narození, ale i mnoho mladých jedinců, kteří na tom nejsou s fyzickou kondicí kdovíjak skvěle.
aktivní odpočinek

3. Kolony nejsou problém – také se nemusíte bát, že by vás zastavily kolony. Naopak, budete se moci prosmyknout jako štírek a dostat se tak kam potřebujete daleko dříve, než kdybyste jeli třeba autem. To platí nejen pro města, kde bývá doprava tradičně strašná, tak i pro kolony na silnicích.

4. Přijatelná cena – pořídit si elektrokole je sice nemalá finanční zátěž, ale když si koupíte motorku nebo lepší bicykl, zaplatíte zhruba stejně, ne-li více. Navíc benzín nebo nafta jsou daleko dražší než dobití motoru u ekologického bicyklu. A to násobně. Můžete klidně ujet stovky kilometrů a zaplatíte pouze několika korunové částky. To se nedá s klasickými dopravními prostředky se spalovacím motorem vůbec srovnat.

5 roky ago