Rady, díky kterým konečně začnete opravdu cvičit

I v malém bytě se nemusíte nutně vzdávat cvičení. Věřte, že na domácí cvičení nepotřebujete mnoho prostoru a ani času. Přečtěte si několik tipů, které vám pomohou se cvičením začít.

držení se za nohu

1.       Vymezte si prostor ro cvičení

Než začnete se samotným cvičení, vymezte si prostor, na kterým budete cvičit. Najděte si místo, kde se budete moci pohodlně položit na záda, rozpažit a vzpažit ruce, aniž byste přitom zavadili o rohy nábytku. Pokud je váš byt přeci jenom natolik malý, jednoduše stačí odtáhnout na pár minut nábytek. Dejte si pozor i na dostatek místa ve stoje při vzpažení, aby vám nehrozil případný pád lustru na hlavu.

 

2.       Bez správné podložky to nepůjde

Než začnete s jakýmkoliv cvičením, pořiďte si cvičební podložku. Jednak díky ní bude cvičení pohodlnější a navíc, když položíte podložku na zem, bude to pro vaše tělo jasný signál, že začíná cvičení. Používání vlastní podložky i například ve cvičebním sále je nejenom pohodlné a hygienické, ale správně zvolená podložka pomůže utlumit případné otřesy při doskocích, které mohou mít nepříznivý vliv na klouby nebo páteř. Při józe vám zase pomůže proti uklouznutí.

blondýna na podložce

3.       Kupte si hezké oblečení na cvičení

I když doma chodíte v teplákách a vytahaném tričku, na cvičení se vždy převlékněte do sportovního oblečení. Už samotné převlékání bude pro vás jakýsi rituál, který vás donutí k cvičení. Vytvoříte si tím podmíněný reflex, díky kterému se pro vás stane cvičením návykem.

 

4.       Připravte si pomůcky, se kterými budete cvičit

Krom samotné podložky budete potřebovat i čistý ručník, láhev s vodou, případně i další pomůcky v podobě nejrůznějších ručních činek, láhve s vodou na posilování, overball ad. Pokud budete cvičit doma, vyhraďte si čas pouze na cvičení, nic jiného by vás nemělo rozptylovat.

 

5.       Stanovte si pravidelný čas

Už na začátku si rozmyslete, zda je pro vás lepší začít s tréninkem hned po ránu, odpoledne po práci nebo až večer, kdy budete mít všechny povinnosti za sebou. Stejně tak si stanovte dny, kdy budete pravidelně cvičit a naopak dny, kdy si dopřejete odpočinek. Pravidelnost cvičení je totiž půlka úspěchu!

5 roky ago