Proč přejít na podlahové vytápění Sunus s.r.o.

Rovnoměrné rozložení tepla v místnosti – chcete-li se s někým na toto téma seriózně pobavit, měli byste si uvědomit základní fyzikální princip lehčího teplého vzduchu, který stoupá vzhůru. Jestliže zatopíte pod kotlem a vháníte teplou vodu do radiátorů, vzduch se od nich bude zahřívat v jejich těsné blízkosti a odtud bude ihned stoupat ke stropu. Teprve tehdy, až se stropní část místnosti zahřeje, začne se teplý vzduch dostávat i do spodních vrstev. Spotřebujete více tepelné energie na primární ohřev místnosti a může se stát, že u stropu bude stále velmi teplo, zatímco u podlahy chladno. To se u topení v podlaze nestane, tam teplo stoupá rovnoměrně vzhůru po celé ploše místnosti.

podlahové vytápění

Teplo od nohou – teplo na bosá chodidla je mnohem důležitější, než teplo na obličej, tepelný komfort vnímáme hlavně na bosých ploskách, kde je mnoho citlivých nervových vláken. Může se pak snadno stát, že bude v místnosti chladněji a přesto se tu budete cítit stejně dobře, jako kdybyste vytápěli pokoj na teplotu o tři stupně vyšší klasickými radiátory.

teplo na chodidla

Úspora nákladů – ruku v ruce s nižší teplotou v místnosti jde i úspora nákladů, která v dnešní době tvoří významnou část rodinného rozpočtu. Výhodou topení v podlaze Sunus s.r.o. je i možnost napojení na krbový výměník a vytápět prostor dřevem, což je stále nejlacinější způsob dodávky tepla do vašeho domu. Dřevo navíc krásně voní a máte z něj úplně jiný pocit, než u jiných topných zdrojů.

Estetický dojem – co naplat, radiátor pod oknem neunikne vaší pozornosti nikdy, víte o něm jak doma, tak třeba i na návštěvě u vašich přátel. Radiátory se zakrývají záclonami, závěsy, někdy dřevěným obkladem, ale nikdy to není tak esteticky zkrášlující prvek v místnosti, že byste mohli na něj být hrdí. U topení v podlaze tento problém odpadá a vy máte mnohem širší pole působnosti, co se týče vzhledu vašeho interiéru.

2 roky ago