Naučte se správně zacházet se zubním kartáčkem – Jak často ho měnit a jak jej vybrat?


Zubní kartáček má doma každý z nás, ne každý ale umí kartáček správně používat. Víte, jak často jej měnit a jak si zuby správně čistit? Co musíte dodržovat?

Naučte se správně zacházet se zubním kartáčkem – Jak často ho měnit a jak jej vybrat?

Zubní kartáček bereme jako automatickou věc, máme ho v koupelně a minimálně dvakrát denně jej používáme, nebo bychom alespoň měli. Mnoho lidí, ale neví, jak často je nutné kartáček na zuby měnit nebo jak jej vybrat a následně používat, aby se zuby opravdu efektivně vyčistily. Přitom tyhle základy jsou nezbytné proto, aby naše dutina ústní zůstávala nejen čistá ale i zdravá.

pexels-photo-3762398

Pravidla, která se musí dodržovat

Nestačí zubní kartáček dentalescure.cz jen používat, musí se umět také správně používat a hlavně se musí pravidelně měnit. Při výběru dbejte na to, že pro dásně je lepší, když je kartáček měkčí a má tedy měkké štětinky, které zbytečně neodírají a nedráždí, s tvrdými štětinkami si při nesprávném čištění můžete i ublížit. Při čištění je dobré hlídat si, že tahy rukou by měly být vedeny krouživými pohyby, žádné rychlé a rovnoměrné tahy vám zuby stoprocentně nevyčistí. Tohle jsou základy, ale dost často na ně zapomínáme, protože jsme už zvyklí čistit si zuby jinak. Kromě návštěvy zubního lékaře je pak dobré zajít si občas i na dentální hygienu, tam se všechno o správné technice čištění můžete dozvědět.

Občas také ale zapomínáme na to, jak často je nutné zubní kartáček měnit. Obecně by to mělo být jednou za tři maximálně čtyři měsíce, ale pozor pokud onemocníme, není nám dobře a máme například angínu, je nutné ihned po nemoci se kartáčku zbavit a vyměnit ho za nový. Všechny bakterie totiž na něm mohou zůstávat. Také záleží na tom, jak umíme svůj kartáček používat, při nesprávném používání totiž dochází k rychlejšímu opotřebení štětinek, ty když se roztřepí, nemohou vyčistit zuby pořádně. I tohle je tedy důležité sledovat.

pexels-photo-6690853

Dokonale čisté

Samozřejmě, že k tomu, aby byla ústní dutina skutečně dokonale čistá, je nutné nejen pečovat o zuby, ale i o mezizubní prostory a celou dutinu ústní. Aby byla péče komplexní, je potřeba věnovat péči o zuby a dásně více času, mnohdy skutečně nepostačuje čistit si zuby dvakrát denně dvě minuty, jak jsme obvykle zvyklí. Starost o zuby je důležitá, problémy se zuby totiž bývají bolestivou záležitostí.

Kontrolujte pravidelně stav svého zubního kartáčku!

3 roky ago