Nářadí, které se hodí každému kutilovi

I ten sebešikovnější kutil se bez pořádného nářadí zkrátka neobejde. Tu přivrtat poličku, támhle opravit plot…jak se říká, šikovný člověk si vždycky práci najde. Při vybírání kvalitního a funkčního nářadí se rozhodně nevyplatí šetřit. Investice sice nebude nejmenší, ale takové nářadí může vydržet i řadu let. Navíc je kvalitní nářadí i bezpečnější pro samotného řemeslníka.

Ruční nářadí

Ruční nářadí patří mezi nejdůležitější nástroje z celé dílny. V dílně žádného šikovného kutila by tak neměly chybět zejména šroubováky (ploché i křížové), ruční pilka, kladivo, kvalitní nůž, hasák, sinusové pravítko, kombinačky, sikovky atd.

ruční nářadí

S ručním nářadím přijde do kontaktu pracovitý kutil každý den, je proto zapotřebí, aby padlo skvěle do ruky. Důležitá je vždy i bezpečnost, proto krom kvalitního nářadí jsou zapotřebí i ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, chrániče uší nebo ochranné brýle.

Elektrické nářadí

Elektrické nářadí nepatří zrovna k těm nejlevnějším, ale s trochou šikovnosti dokáže výrazně ušetřit práci. Je o poznání efektivnější a pohodlnější a pro některé práce dokonce přímo nezbytné. Velkou pozornost v posledních letech získává hlavně aku nářadí, jinak řečeno elektrické nářadí, které je napájeno/dobíjeno energií z akumulátoru. Takové nářadí si tak bez obav můžete vzít s sebou i na místo, kde není možné použít klasické elektrické nářadí s přívodním kabelem.

montáž nábytku

Pokud nechcete nebo nemůže příliš utrácet za elektrické nářadí, pořiďte si alespoň aku vrtačku. Ta je skvělým pomocníkem pro každého začínajícího i pokročilého kutila. Její výběr ovšem není radno příliš podcenit, napětí, kapacita baterie, váha nebo doplňkové vybavení může jednotlivé druhy nářadí diametrálně odlišovat. Užitečný pomocník v každé dílně je i aku šroubovák, bruska nebo elektrická pistole. Vždy nakonec ale záleží na preferencích samotného kutila a na řemeslu, kteréu se chce věnovat.

3 roky ago