Mobil si zaslouží péči

Mobilní telefony jsou citlivá zařízení, a proto se podle toho k nim musíme chovat. V případě závady do nich nezasahujte a zaneste je k profesionálům.

Mobil si zaslouží péči

Nevystavujte jej nepříznivým podmínkám

Je až neuvěřitelné, že tak malá věc jako je chytrý mobilní telefon má takovou užitkovou hodnotu a díky internetu toho dokáže opravdu spoustu. Uvnitř je spousta součástek, které dohromady tvoří funkční celek, aby vše šlapalo. Na druhou stranu musíme pamatovat na to, že oproti takovému stolnímu počítači jsou tyto součástky opravdu malé, takže musíme zacházet se zařízením opatrně, protože jinak by to mohlo vést k fatálnímu poškození.

mobil Samsun

Prevencí je mít ochranné pouzdro s kombinací fólie či tvrzeného skla, abychom zabránili mechanickému poškození. Častou součástku, která odchází jako první bývá baterie, a proto zařízení provozujte ve vhodných teplotách a nabíjejte okolo 25% do plné kapacity. Jestliže mobil není vodotěsný, tak se obloukem vyhýbejte i vlhkosti a prachu. Vlivem používání se displej zašpiní, a proto jej budeme chtít očistit. K této práci vždy používejte speciální čistič a utěrku, abychom se vyhnuli poškození.

Nefunkční displej

Když nám nefunguje displej, tak to může mít několik důvodů. Pokud se jedná o pouhé sekání či neplynulý chod, tak to může vyřešit pouhá aktualizace operačního systému či restart. Pokud vyzkoušíme všechno, co se týče softwaru, tak potom je pravděpodobné, že na vině je hardware. Displej může být už vlivem požívání několika let unavený, takže nefunguje, jak má. Další příčinou bývá mechanické poškození, když nám třeba mobil spadne na zem.

focení mobilem

Někde se taky může stát, že se poškodí vnitřní součástky, což zvenku jen tak nepoznáme, a proto závada přijde třeba za pár dní. Jestliže máme mobil značky Samsung, tak můžete rovnou využít opravy displejů Samsung, přičemž tato společnost se na výměnu displejů a skel specializuje. I nám se může stát, že budeme mít s těmito součástkami problém, takže teď už víte, na koho se může obrátit. Taková výměna něco stojí, ale vyhnete se nákupu nového mobilu.

3 roky ago