Kurkuma není jen barevným kořením. Umí toho mnohem více, jak pomůže se zdravím?

Kurkumu známe všichni jako koření, které dodává našim pokrmům zajímavější chuť. Kromě chuti je ale kurkuma známá i pro své léčebné účinky. S čím umí pomoci?

Kurkuma není jen barevným kořením. Umí toho mnohem více, jak pomůže se zdravím?

Pokud neznáte přímo kurkumu, jistě je vám velmi dobře známé kari koření. A právě jeho hlavní složkou je i kurkuma. Sytě oranžové koření se používá již tisíce let a to nejen v kuchyni ale také v medicíně. Jako koření se v kuchyni využívá i jako barvivo, oživit je jím dají všechna jídla jako sladká tak i slaná. Každé jídlo, které potřebuje lehce oživit nebo získat barvu, může být dochuceno právě kurkumou. Ale to není zdaleka všechno.

pexels-photo-1340116

Nejen v kuchyni ale i jako léčebný prostředek

Jako koření si ji tedy jistě už vybavujete, ale kurkuma tablety pro vás možná budou novinkou. Ano, tohle koření se dá sehnat i ve formě tablet, které se užívají pravidelně každý den. A má to jeden jediný a velmi důležitý význam. Tohle koření totiž působí doslova zázračně na lidské zažívání. Pokud vás tedy trápí špatné zažívání, špatný krevní oběh nebo potřebujete přípravek se silnými antioxidačními a protizánětlivými účinky, vsaďte právě na kurkumu.

Ta není tolik výrazná jako kari a proto i ve formě koření ji lze přidávat také do pokrmů, které budete podávat dětem. Jen se to samozřejmě nesmí s jejím dávkováním přehánět. V kuchyni jde ale o jedinečného pomocníka, který dodá šmrnc všem pokrmům, polévkám, omáčkám nebo masitým směsím a zároveň tak posiluje vaše zdraví.

pexels-photo-616360

Už deset tisíc let se o ní ví

Z dobových historických pramenů je patrné, že tohle sytě oranžovo-žluté koření znali naši předkové již před deseti tisíci lety. Od té doby jde o velmi ceněného pomocníka, který by měl mít místo v našich životech, ať se rozhodnete toto zázračné koření přidávat do svých jídel nebo jej užívat v tabletách. Chybu určitě neuděláte. Kurkuma navíc účinně pomáhá s hubnutím, působím proti bolestem a také ulevuje od kožních obtíží a tiší svědění.

Příjemnějším způsobem o své zdraví pečovat snad ani nemůžeme. Proto je čas to vyzkoušet.

4 roky ago