Král je mrtev, ať žije král

Každý, kdo používá internet už o nich určitě slyšel a s velkou pravděpodobností i nějakou více či méně aktivně využívá. Natož mladí lidé, kdo žádnou nepoužívá je prostě OUT. Řeč není o ničem jiném než o sociálních sítích.
Sociální sítě jsou nástroj, který slouží k propojení lidí po celém světě, posílání zpráv, videí nebo třeba sdílení fotek. Kdo by neznal Facebook, Instagram nebo třeba Twitter. Jenže není sociální síť jako sociální síť – trendy se velice rychle mění a to co bylo včera IN může být zítra již dávno zastaralé.
zprávy na whatsappu
Když se zeptáme obyčejného člověka ať nám řekne co nejrychleji název nějaké sociální sítě, většina lidí řekne Facebook, je to také vcelku logické. Facebook má největší uživatelskou základnu ze všech sociálních sítí a jakožto průkopník patří stále mezi nejoblíbenější. Jenže i jeho pozice, jak se zdá není neotřesitelná a pokud Facebook nebude držet krok s dobou, brzy ho nahradí jiná sociální síť.
V současné době hlavně mezi mladými, kteří určují trendy na poli internetu, nevede Facebook, ale Instagram. Platforma, která slouží hlavně ke sdílení obrázků a videí. Důvod je jednoduchý, Facebook je přehlcený reklamou, není tak intuitivní, a hlavně není přizpůsobený tak dobře sdílení obrázků a videí jako Instagram. Mladé lidi totiž čím dále méně zajímá psaný text, ale hltají hlavně multimediální obsah. V neposlední řadě také příliv starších lidí na Facebook „nutí” mladé hledat si jinou sociální síť, kde by nebyly tak dobře pod dohledem rodičů.
zakryté oči
Instagram se mimo jiné pro spoustu mladých, podobně třeba jako YouTube, stal prostorem, kde lze také snadno vydělat peníze. Spousta mladých, kteří začali obyčejným sdílením fotek ze svého života, nyní sdílí různé fotky produktů za což dostávají zaplaceno. Na Instagramu nalezneme trendy ze světa módy, hudby nebo třeba filmu mnohem dříve, než se rozšíří jinam. I proto by se dalo o Instagramu hovořit jako o novém nekorunovaném králi sociálních sítí. Sice není tak využívaný jako starý dobrý Facebook, ale míra jeho vlivu a obliby mezi mladými je téměř nezměrná. Pokud tedy rádi sledujete nové trendy a chcete být mezi prvními, kteří vyzkouší nové věci neměl by pro Vás Instagram být něco neznámého.

5 roky ago