Kdo je Elon Musk?

Když se v jihoafrické republice v roce tisíc devět set sedmdesát jedna narodil rodičům Maye a Errolovi malý Elonek, byli rodiče jistě rádi, ale zcela určitě netušili, že bude slavný po celém světě. A čím, že se to proslavil? Tak především je to podnikatel. A pak je znám v hodně dalších oborech. Je to takový americký Jára Da Cimrman, račte-li znát. Kdo by neznal, že. Opravdu neznáte? Hm. V tom případě použiji jiný příměr, stejný jako ostatní autoři, a to ten, že je někde zván jako novodobý Leonardo. Ne Caprio, Da Vinci.

Tak tedy nejhlavnější jsou jeho vynálezy, kterými míní oblažit lidstvo, a také vědecké obce. Má totiž dva bakalářské tituly. Jeden z obchodu a druhý z fyziky.
let falcon 9

A byl to vlastně on, kdo byl spoluvlastníkem dnes již tolik známé, nyní však trochu „škobrtající“ peněženky PayPal.

Založil společnost Space X,  kterou však nyní přenechal bratranci.

Dokonce si zahrál v několika filmech. Ne v těch, co jsou zralé na Oscara, ale to není důležité. Jmenujme namátkou nejznámější, a to Iron Man 2 (Iron Man 2 – Jon Favreau – 2010 a Machete zabíjí (Machete Kills – Robert Rodriguez – 2013). Samozřejmě, že je jich více.

Největší rozruch však pan Musk tropí svými podnikatelskými nápady a vizemi. Většinu z nich realizuje, a to štve velké spousty lidí, kteří brali peníze za to, že říkali, že to nejde. Elon jim dokazuje že jde, a ještě k tomu levně.
spuštění rakety

V Rusku projednával rakety k letům do Vesmíru, a aby to bylo levnější tak hned recyklovatelné. Neuspěl, ale dospěl. Totiž k závěru, že než poslouchat posměšky, bude lépe když si raketu postaví sám a je to. Výsledek je ten že jeho raketa Falcon 9 normálně léta například k vesmírné stanici ISS. A také láme jeden rekord za druhým. Ne nebudu je zde vypisovat, na to není místo. Nuže další nápady již jen stručně. Elon chce rychlý a bezdrátový internet kolem Země pro všechny a zadarmo. Také chce prosadit cestování kapslemi v tunelech. Je to super rychlé a poměrně levné.

Vidíme tedy, že je to muž velkého ducha a jen můžeme čekat, s čím na nás zase vyrukuje.

1 rokem ago