Jak vybrat krmivo pro kočičku

Přinesete si domů koťátko a nevíte, jaké krmivo mu koupit?
Již od chovatele, od kterého si mládě berete, si zjistěte, jaký druh a značku potravy mu dává. Bude pak snadné v tomto pokračovat.
Nejprve zkuste dát granule určené přímo pro koťata https://www.girltime.cz/rady-a-tipy/, nekrmte je krmivem pro dospělé kočky, kotě by nemělo všechny potřebné živiny pro svůj vývoj. V kotěcích granulích bývá obvykle přidáno i sušené mléko.
Pokud kotě granule odmítá, vyzkoušejte jinou značku. Pokud bude odmítat i toto krmivo, nabídněte kotěti kapsičky. Některým kočkám totiž vadí pevná forma stravy, a proto granule odmítají.koťátka v košíku
Kapsičky střídejte občas s granulemi, přece jen má mládě drobnější zoubky a měkké maso v želé nebo v omáčce mu přijde vhod.
Mimo tuto stravu potřebuje kotě ještě speciální kočičí mléko-nikdy nedávejte mléko, které je určeno pro vás, kočky z něho mívají trávicí potíže.
Zapomeňte na pamlsky – jsou zbytečné, kočky z nich jen tloustnou a žádné důležité živiny jim nedávají.
Hlavně kvalitu
Kapsičky i pevné suché krmivo kupujte bez přidaných barviv, bez pšenice. Nejdůležitějším znakem kvality je informace od výrobce na obalu o tom, že obsahuje na prvním místě ve složení maso. Tak budete mít jistotu, že krmivo neobsahuje masokostní moučku, ve které jsou semleté kdejaké zbytky živočišných produktů – jako jsou například zbytky kostí nebo šlach. To, že je zvíře krmeno kvalitními produkty poznáte tak, že má hebkou, lesklou srst. Raději investujte do prémiového krmiva než potom do léčby u veterináře, když byste se spokojili s nekvalitními levnými granulemi ze supermarketu.kotě habešské kočky
Pozornost věnujte i tomu, aby malý mazlíček měl stále plnou misku čerstvé vody. Měňte ji každý den a v létě i 2krát denně! Je to velmi důležité pro to, aby vaše mici neměla v budoucnu problémy s ledvinami nebo močovými kameny způsobenými právě nedostatkem tekutin, hlavně pokud jsou jeho hlavním krmivem granule!

4 roky ago