Jak postupovat při výběru nového mobilního telefonu?

Díky přívalu nových značek a modelů telefonů z Číny máte na výběr z mnohem širší nabídky, než dříve. Cena kvalitních a výkonných telefonů zároveň poklesla. Oproti letům minulým seženete podstatně výkonnější a zároveň levnější telefon.

 stříbrný iphone6

Jaké parametry jsou důležité?

 

Před výběrem telefonu si nejdříve musíte ujasnit, co od něj požadujete. Pokud vám záleží především na vzhledu, můžete si vybrat podle něj a dodatečně zkontrolovat, jestli vámi předvybraný telefon splňuje další požadavky, které na něj máte.
rozsvícený displej

Důležitou vlastností dnešních chytrých telefonů je jejich výkon. Ten je určován především jejich procesorem a velikostí paměti RAM. Procesor budete muset zkontrolovat u každého vámi zvoleného modelu, obecně ale platí, že čím vyšší jsou jeho parametry tím lépe. Pro svou spolehlivost jsou známy procesory od firmy Qualcomm, naopak procesory od firmy MediaTek jsou levnější, ale méně spolehlivé. V současnosti je vhodné vybrat si telefon s velikostí paměti RAM alespoň 3/4 GB.

Dalším podstatným parametrem je velikost paměťového úložiště. Čím více her, filmů, fotek a písniček ve svém telefonu chcete mít, tím větší úložiště potřebujete. Obecně je za současné minimum považováno úložiště o velikosti 32 GB.

Vhodné je také vybrat si vhodnou velikost a rozlišení displeje. Většina dnes prodávaných telefonů má velké displeje, které ale nemusí vyhovovat každému. Pokud máte menší ruce, zvolte si telefon, který vám bude vyhovovat. Ideálně ho předem vyzkoušejte na nějaké prodejně, abyste se vyhnuli případné nutnosti reklamovat ho. Z hlediska rozlišení displeje volte telefon alespoň s rozlišením Full HD.

Ostatní parametry se už odvíjí od vašich konkrétních požadavků. Pokud například s telefonem budete často fotit, vyberte si telefon s dobrým fotoaparátem.

Jak už jsem zmínil na začátku, ceny telefonů značně poklesly, a proto můžete kvalitní telefony, které naplní potřeby většiny zákazníků zakoupit už okolo 4000 Kč. Dražší telefony navíc poskytují spíše prémiové funkce, které běžný zákazník nepotřebuje.

5 roky ago