Jak na zpětný leasing nemovitosti

Jistě se vám někdy stalo, že potřebujete nutně peníze. Ať už na nový notebook, kolo, auto nebo nemovitost, vždy je tu nějaké řešení. Žijeme v České republice a na našem trhu je opravdu nepřeberné množství půjček, úvěrů, ale i leasingů. Já taky již patřím k těm, co využívá bankovních půjček. Pamatuji si na svou první půjčku. Jednalo se o nové kolo. Odmalička jsem milovala kolo. Učila mě na něm moje maminka a já od té doby téměř z kola neslezla. Proto později jsem zatoužila po kvalitnějším a robustnějším kole, na kterém budu dlouho, a hlavně pohodlně jezdit. Oblíbila jsem si totiž velké a těžké terény, takže moje kolo musí hodně vydržet.

O zpětný leasing můžete zažádat

Taky ta cena tomu odpovídala. Moje lepší kolo stálo přes padesát tisíc a mám ho dodnes. Sice jsem ho dlouho splácela a dost jsem si přeplatila, ale investice nelituji. Kolo mi dělá radost už devátým rokem a můžu říct, že jsem na něm zažila tolik pádů, ale i radosti. Taky jsem díky tomuto sportu poznala svou životní lásku. Nicméně jsou lidé, kteří ale potřebují vyšší částku, třeba na nový byt či dům. V dnešní době je to opravdu těžké něco sehnat, protože téměř všechno se zdražuje a ceny jsou vysoko. Ne nadarmo se říká, že vlastní bydlení je jen pro bohaté. Já sice bydlím ve vlastním domečku, ale já ho zdědila. Jinak bych skončila v pronajaté garsonce.

Pokud si půjčujete, pozor si dejte na splácení. Splácejte pravidelně

Ovšem jsou případy, kdy člověk má štěstí a leasing na auto či dům dostane. Je to skvělá věc. Leasing je, že danou věc můžete užívat a splácet. Není na tom nic těžkého a od běžného úvěru se zase tak moc neliší, nicméně nějaké rozdíly tam jsou. Jistě proto doporučuji si celou smlouvu pořádně přečíst, ať nedojde později ke komplikacím či nedorozumění. Ovšem bohužel jsou i případy, kdy člověk nadále splácet nemůže. Zde přichází na řadu zpětný leasing nemovitosti, o který si můžete zažádat. Není to nic složitého a vy byste měli uspět. Není totiž nic horšího, než když kvůli leasingu člověk přijde o střechu nad hlavou. Vždy je nějaká cesta, aby oběma stranám vše vyhovovalo.

2 roky ago