Hypotéka jako jedno z nejsložitějších rozhodnutí v životě

Kdo by si nechtěl splnit sen o vlastním bydlení? Jenže jen málokdo má dostatek finančních prostředků na to, aby takový sen mohl uskutečnit. A tak přichází na řadu návštěvy nejrůznějších bank a složité hledání toho nejlepšího úvěrového produktu. Co bychom ještě před samotným hledáním měli o hypotečních úvěrech vědět?

Není hypotéka jako hypotéka!

Pokud půjdete do banky, s největší pravděpodobností na vás úvěrový produkce vybalí širokou škálu jejich úvěrových produktů, které se od sebe do jisté míry liší a peníze mohou být čerpány vždy trochu jinak a za jiným účelem. Asi nejznámějším a nejvíce využívaným hypotečním úvěrem je ten na bydlení, kde je však potřeba prostředky z tohoto úvěru využít právě na koupi nemovitosti, rekonstrukci či stavbu rodinného domu. U tohoto úvěrového produktu vás jistě překvapí jeho příznivá úroková sazba, která je jednou z nejvýhodnějších na trhu.

smlouva k podpisu

Druhou variantou je americká hypotéka, její úvěrová sazba sice není zrovna ohromující, ale její kouzlo tkví v něčem úplně jiném. Prostředky z ní totiž můžete čerpat na cokoliv. Chcete objevovat svět, studovat v zahraničí nebo si pořídit něco, o čem už dlouho sníte? K tomu vám může dopomoci právě americká hypotéka. Rozhodně se ale nevyplatí k financování vlastního bydlení, neboť jak už bylo výše řečeno, její úroková sazba není zrovna nejvýhodnější, Neúčelové hypotéky navíc často stanovenou maximální možnou výši úvěru a nehledí na odhadní cenu nemovitosti. Jak najít tu nejlevnější americkou hypotéku?

čtení smlouvy

Našponovaný rodinný rozpočet?

Je pravda, že jakýkoliv úvěrový produkt náš rodinný rozpočet ovlivní, ale i tak bychom měli být schopni zvládat splácet všechny závazky a navíc si tvořit každý měsíc rezervu pro případ finančního výpadku. Ještě před návštěvou banky si tak dobře propočítejte, jak vysokou sumu můžete měsíčně odvádět ze svých příjmů po delší časové období.

4 roky ago