Dilatační plováky ochrání váš bazén před ledem

Uvažujete nad tím, že byste svůj bazén nechali přes zimu napuštěný a ušetřili tak mnoho vody v nádrži před vypuštěním do kanálu? Máte strach z toho, že by mohl vaši napuštěnou nádrž poškodit led v mrazivých dnech? Hledáte způsob, jak takovému případnému poškození zamezit? V tom případě nemusíte mít obavy, neboť i pro vás existuje skvělé řešení a postup, jak správně zazimovat bazén není vůbec složitý.

bazénová voda
Vaši nádrž před případným ledem spolehlivě ochrání zimní dilatační plováky. Dilatační plovák je ve své podstatě plochý plastový plovák, který je částečně naplněný pískem, díky čemuž má dobrou stabilitu ve vodě a udržuje se v ní ve vztyčené poloze. Zbytek plováku je dutý a vyplňuje jej vzduch. A právě to je velmi důležité, protože díky pružnému tělu plovák dokáže pohlcovat vznikající tlakové síly ledu, čímž efektivně brání poškození pláště vašeho bazénu tlakem ledu. Nicméně jasné je, že pouze jeden jediný plovák vaši nádrž neochrání.
ledové listy
Dilatační plováky se spojují do řetězů s pomocí oček a háčků, které mají na bocích, a tyto řetězy se následně umísťují ve směru nejdelšího rozměru nádrže. Konkrétně to znamená, že v případě kruhových a oválných bazénů to bude ve směru delší osy a u čtvercových či obdélníkových tvarů pak ve směru úhlopříčky bazénu. Samozřejmě zde existuje i řešení pro bazény nepravidelných tvarů, které je nejprve nutno rozdělit na pomyslné jednoduché geometrické útvary a v rámci těchto pomyslných oddílů pak uplatnit výše zmíněné zásady.
Nicméně abyste svůj bazén správně připravili na zimu, tak je nezbytné, abyste podnikli ještě více kroků, než je pouhé osazení nádrže plováky. Postup správného zazimování bazénu najdete na internetu, a pokud se jím budete řídit, tak je jasné, že budete maximálně spokojeni a ušetříte tak vodu v nádrži pro další sezónu, a spolu s ní i nemálo peněz za napuštění.

6 roky ago