Co by byl člověk bez peněz?

Lidé nejsou jeden jako druhý. Navzájem se od sebe tu více a tu méně lišíme, a to v nejrůznějších ohledech, jaké nám jenom mohou přijít na mysl. Jedním z nejmarkantnějších rozdílů, který je často patrný už na první pohled, je to, jak se konkrétním lidem vede po finanční stránce. Zatímco jedni mají peněz dost nebo přímo habaděj a mohou tak utrácet klidně i jako o závod za všechno, co je jenom napadne, jiní se pro změnu musí uskromňovat, ba někdy i vysloveně omezovat více, než je to únosné.

A je jasné že zatímco solventní lidé netouží po zchudnutí, ti druzí, tedy ti, kdo musí každou korunu v kapse obracet, by si rádi přišli k nějakým dalším penězům navrch. Aspoň dočasně, do doby, než se jim podaří vydělat si dost. A protože se ne vždy dá ze dne na den vydělat postrádaná finanční částka, nejednou pomůže i půjčka. Samozřejmě za předpokladu, že ji takový člověk dostane, a to za dost výhodných podmínek, jež jsou pro něj zvládnutelné.

mince USA

Ovšem co když se člověk ve finanční tísni plahočí od banky k bance, ale stále ne a ne najít finanční ústav, který by mu byl ochoten pomoci a půjčku poskytnout? Dospěje-li situace do tohoto stavu, může být řešením nebankovní americká hypotéka, jež se na rozdíl od konkurenčních produktů nabízí i dost problematickým žadatelům. Člověk tu dá jednoduše do zástavy svou nemovitost, čímž garantuje, že se nebankovní společnost vrácení svých peněz dočká, a pokud je schopen to utáhnout, může dostat třeba až sedmdesát procent odhadní ceny takové nemovitosti, s tím, že tyto klidně i nemalé peníze bude splácet třeba i po dlouhá tři desetiletí.

kreslené dolary

A určitě se shodneme na tom, že jsou takové hypotéky od nebankovní společnosti atraktivní. Protože jsou dostupné rychle, snadno a výhodně, a to i těm, kdo nevydělávají zase až tak moc a navrch mají třeba i nepříznivé záznamy v registrech dlužníků či exekuce na krku. I takoví lidé přece potřebují peníze.

3 roky ago