Až se léto zeptá

Léto se dá trávit všelijak a leckde. Ovšem tráví-li ho jeden jako naschvál celé v práci, rozhodně se o něm nedá mluvit jako o šťastlivci. Protože léto strávené na pracovišti sice není promrhaným časem, ale přece jenom to není ono. Protože pak logicky vyjde dovolená na jinou dobu, jež ani zdaleka tolik půvabů jako právě léto nemívá.
pláž s mušličkami
Je už vcelku obvyklé, že našinci míří v létě na pláž. A neméně je obvyklé, že už se tato pláž nemusí nacházet jenom v naší domovině. Že se stále častěji vydáváme někam do zahraničí, vesměs někam, kde mají přece jenom rozlehlejší vodní plochy a nesrovnatelně větší pláže. Prostě proto, že nám taková místa mohou často nabídnout víc než okolí našich přehrad a rybníků, případně soukromých bazénů.
Nejeden z našinců míří v létě za teplem na Jadran. Třeba do už velice dobře známého Bibione, letoviska, které se prvních hotelů dočkalo překvapivě nikoliv za hodně dávných dob, ale až v osmdesátých letech, kdy zde vzaly teprve za své močály plné komárů, v nichž by se nikdo určitě rekreovat nechtěl.
dívka u západu slunce
Bibione se tak stalo turistickým rájem vcelku nedávno. A je jím doposud, třeba díky vcelku nízkým cenám, atraktivním pro mnohé Evropany.
Dnes je Bibione nevelké městečko s vilkami v kvetoucích zahradách i vysokými domy, s rušnými ulicemi plnými obchodů i háji plnými naopak klidu, s čistou dlouhou a širokou písčitou pláží a stejně čistým mělkým a mírným mořem.
Je to místo vhodné k vycházkám i láznění se v termálních lázních s bahenní i vodní terapií a dalšími vymoženostmi, a pokud by to snad jednoho nakonec omrzelo, dá se odsud hravě dostat třeba i do Benátek, Terstu, Verony a dalších turisticky atraktivních míst. Člověk se tu může čvachtat nebo se nechat vozit lodí lagunami i kolem benátských ostrovů, dají se tu navštěvovat nějaké ty významné historické památky,…
Bibione je prostě Bibione. Což ví všichni, kdo tam kdy byli.
A co vy? Už jste toto místo navštívili? Že ne?
žena na molu
Pak rozhodně neváhejte. Rozhoupejte se k cestě tam nejlépe již dnes. Abyste byli připraveni, až se léto zeptá, co jste dělali v zimě. Abyste se pak nemuseli provinile přiznávat, že v zimě jste přece stihli jenom prošvihnout takovouto příležitost.

5 roky ago