Menorca, tichý soused oblíbené Mallorky

Kromě dvou velmi atraktivních měst (Maó a Ciutadella), je hlavní předností ostrova jeho krásné, převážně nerozvinuté pobřeží, které má více pláží než Mallorka a Ibiza. Je to dobrá destinace pro mladé rodiny, a to díky svým malým střediskům a středně velkým hotelům a stále více možností pro pěší turisty.
menorca přístav
Hlavní město Maó je na východním konci ostrova, leží nad jedním z největších přírodních přístavů světa. Ve starém městě jsou malé náměstí s nápadnými budovami z 18. století a trh. V klášteře San Francesc se nachází muzeum Menorca.
Padesát kilometrů daleko, na západním konci je krásná Ciutadella. Cesta mezi nimi spojuje hlavní silnice Menorcy a propojuje tři malá venkovská města (Alaior, Es Mercadal a Ferreries). Ciutadella má nádherné staré město plné dlážděných ulic, kostelů a nachází se tam i přístav. Nenechte si ujít gotickou katedrálu a muzeum. Po ostrově můžete cestovat autobusem, autobusová síť spojuje hlavní města a střediska.
Rekreační střediska jsou posetá kolem 200 km dlouhého pobřeží. Největší severní pobřežní oblast je Arenal d'en Castell, s několika velkými hotely postavenými kolem dokonalé zátoky, ve tvaru skořápky, zatímco sousední Son Parc má jediné golfové hřiště na ostrově. Na jihu, kde jsou pláže delší a nachází se tam jemný bílý písek, jsou střediska Cala'n Porter, San Tomàs a Cala'n Bosh.
menorca španělsko
Bílé písčité pláže na jihu lákají turisty, ale v okolí se nachází i nedotčené zátoky. Cala Macarelleta, západně od střediska Cala Galdana, je synonymem pro bílou a tyrkysovou. Severní pobřeží je drsnější, ale má krásné zátoky, pyšnit se jimi může Cala de Algaiarens, poblíž Ciutadella.
Celý ostrov byl klasifikován biosférickou rezervací UNESCO díky jeho unikátní flóře a fauně. Přírodu můžete poznávat z historická stezky El Camid de Cavalls, která sleduje pobřeží a je vhodná také pro jízdu na koni a cyklisty.

Menorca, tichý soused oblíbené Mallorky
4.3 (85.71%)14
5 měsíci ago